pristup
Pristup introvertiranim učenicima

Kako bismo bolje razumjeli introvertirane učenike, potrebno je prvenstveno objasniti razliku između ekstrovertiranih i introvertiranih osoba. Uvriježeno je mišljenje kako su introvertirane osobe stidljive i povučene, izbjegavaju društvo i socijalizaciju s drugima. Znanstvena su istraživanja pokazala kako introvertirane osobe vole društvo jednako kao i ekstrovertirane, ali na drugačiji način obnavljaju i nadoknađuju svoju energiju.

Pristup introvertiranim učenicima

Razlika između individualnog rada i individualiziranog pristupa učeniku (drugi dio)

Novom se kurikularnom reformom u nastavu uvodi i stavlja naglasak na individualizirani pristup svakom učeniku. Individualizirani se pristup uvelike razlikuje od individualnog rada kojeg učenik samostalno izvršava u učionici za vrijeme nastave. Ovakvim se pristupom očekuju i odgojno-obrazovni ishodi koji će učiteljima, učenicima ali i roditeljima pružiti objektivniji uvid u ono što se od učenika očekuje, njegovo znanje, sposobnosti ali i područja koja trebaju veću pozornost.