programiranje
Ada Lovelace – prva računalna programerka

Dana 10. prosinca 1815. godine rođena je britanska matematičarka lady Augusta Ada Byron poznatija kao Ada Lovelace. Ada Lovelace kći je Anne Isabelle Milbanke, barunice od Wentwortha i pjesnika Georgea Gordona Byrona, te supruga Williama Kinga, grofa od Lovelacea.

Obilježen europski tjedan kodiranja

I ove godine na satima informatike u suradnji s knjižničarkom obilježen je Europski tjedan kodiranja, CodeWeek u Osnovnoj školi Siniše Glavaševića u Vukovaru. Na taj način žele potaknuti učenike da nauče nešto više o tehnologiji i programiranju koje je kreativno, zanimljivo i zabavno.

Božićne aktivnosti programiranja

Programiranje i elektronika u 3. razredu

Višegodišnje iskustvo u radu s najmlađima pokazuje kako su aktivnosti u koje je uključena informacijska i komunikacijska tehnologija najviše posjećene i najbolje prihvaćene. To su aktivnosti koje potiču učenike da slobodno i otvoreno iskažu svoju umješnost, maštovitost i domišljatost u radu.