psihološka pomoć
Prihvaćanje tuge i razumijevanje depresije vodi ka pomoći

Tuga je (uz strah, radost, gađenje i ljutnju) jedna od osnovnih ljudskih emocija, iznimno važna za naše psihološko preživljavanje, te je oduvijek bitan sastavni dio ljudskih iskustava i doživljaja. Ukratko rečeno, tuga (osjećati se tužno) naša je prirodna reakcija na situacije ili doživljaje koji su nas povrijedili, koji su nam stvorili emocionalnu bol ili zbog kojih tugujemo i žalimo.

Ufff ta tjeskoba ili kako se nositi s anksioznošću

Anksioznost (tjeskoba) je u potpunosti normalna ljudska reakcija u svakoj situaciji koju zbog nečega doživljavamo opasnom ili ugrožavajućom, i kao takva nam je, s evolucijske strane, iznimno važna jer nam služi kao alarm potreban za preživljavanje (upozorava nas na potencijalne opasnosti).

Edukativni video “Kvizotres”

S obzirom na trenutačnu situaciju s potresima u središnjoj Hrvatskoj ponovno je aktualan edukativni video Kvizotres koji su u svibnju prošle godine osmislili Hrvatski Crveni križ i Kazalište Tvornica lutaka.

Projekt: Podrška na dlanu

Projekt Podrška na dlanu nudi besplatne resurse za djecu, mlade, roditelje i stručnjake, a osmišljen je kao odgovor na krizu izazvanu pandemijom COVID-19 i njenim posljedicama, kao i nizom potresa koji su pogodili grad Zagreb, od strane Povjerenstva za zaštitu mentalnog zdravlja djece i mladih Grada Zagreba.