računalo
Sigurnost na internetu i 3.c

Učenici 3.c sa svojom učiteljicom Lidijom Pecko, proveli su nekoliko radionica sigurnosti na internetu. Digitalna osobna iskaznica, Digitalni trag, Uguglaj svoje ime i ponosi se time, Log – out društvo je na igralištu, Nije zlato sve što sja, Zeleni monitori, neke su od aktivnosti koje su učenici s velikim zanimanjem upoznali. Kako već treću godinu rade na tabletima, ove godine smo posjetili i informatičku učionicu. Upoznali su dijelove računala te program festsite.com i pisanje u Wordu. Odigrali su multimedijsku igru „Sigurnosti na internetu“.

Biološko računalo

Ljudski mozak često zovu biološko računalo ili bioračunalo pri čemu “biološko” znači da je dio nekog živog bića, a “računalo” da može prikupljati, obrađivati, pohranjivati i rabiti podatke kao i svako računalo.

Sigurnost na internetu i 3.c

Zašto je tinejdžerima ujutro teško ustati iz kreveta?

Dragi roditelji, započele su nove školske obveze vaših učenika. Kako bi bili što uspješniji, pročitajte naš članak, naoružajte se argumentima i objasnite svom tinejdžeru zašto navečer mora ugasiti računalo. Dragi tinejdžeri, žao nam je, ali ovo činimo za vaše dobro.