refleksija
Kako nastavnici mogu provoditi proces “Potrage za učenjem” (prvi dio)

Što je učenje? Prema definiciji učenje je djelatan oblik stjecanja znanja i umijeća te njihova zadržavanja i reproduciranja na svim područjima psihofizičkog života. Što je „Potraga za učenjem“ (eng. Looking for Learning) i zašto se upravo ova nastavna metoda već godinama provodi u svjetskim obrazovnim procesima? „Potraga za učenjem“ suvremena je metoda koja nastavnicima omogućava povratnu informaciju o tome kako njihovi učenici uče, usvajaju znanje i gradivo i daje stvarni uvid u proces učenja.

Drugi SELFIE forum

Drugi SELFIE forum održat će se online 7. i 8. listopada. Ovaj događaj organizira Zajednički istraživački centar (JRC) B4, u suradnji s Glavnom upravom za obrazovanje, mlade, sport i kulturu (DG-EAC) i uz doprinos Opće uprave za zapošljavanje, socijalna pitanja i inkluziju ( DG-EMPL).

Refleksija – moćno oružje suvremenog obrazovanja (drugi dio)

Koja je definicija refleksije? Refleksija je okosnica suvremenog obrazovanja, rada s učenicima, ali i osvrtanje na sam rad nastavnika. Sama je po sebi vrlo moćna strategija koja činjenice stavlja u jasnu perspektivu i daje mogućnost uvida u realnost današnjeg obrazovanja, ali i načina na koji će se učenici poučavati te proširiti stečeno znanje različitim sadržajima u procesu obrazovanja.

Refleksija – moćno oružje suvremenog obrazovanja (drugi dio)

Refleksija – moćno oružje suvremenog obrazovanja (prvi dio)