rješavanje problema
“Ja Baltazar” – rješavanje problema

Učenici 1. razreda Osnovne škole Smokvica, Područne škole Čara učili su rješavati svoje i tuđe probleme uz pomoć Baltazara. Poučavanje ovom metodom pokazalo se zanimljivo i vrlo efikasno. Temu su obrađivali tijekom dva školska sata (Hrvatski jezik i Sat razrednika).

“Skokom do znanja”… u Srednju školu Konjščina

Razvoj poduzetničkih vještina i razumijevanje proizvodnog procesa su izazovi s kojima se danas susreću mladi na svom putu ka tržištu rada. No kako razviti poduzetničke sposobnosti, a da to bude i zanimljivo i poučno? Pokazali su nam to vrlo zorno učenici Srednje škole Konjščina uz pomoć profesorice ekonomske grupe predmeta Marije Brkić.

“Skokom do znanja”… u Srednju školu Konjščina

Zanemarujemo li djetetove osjećaje?

Postoji neposredna veza između toga kako se djeca osjećaju i kako se ponašaju? Kad se djeca osjećaju dobro, dobro se i ponašaju. Prihvaćajući njihove osjećaje možemo im pomoći da se osjećaju dobro.