savjeti
Ufff ta tjeskoba ili kako se nositi s anksioznošću

Anksioznost (tjeskoba) je u potpunosti normalna ljudska reakcija u svakoj situaciji koju zbog nečega doživljavamo opasnom ili ugrožavajućom, i kao takva nam je, s evolucijske strane, iznimno važna jer nam služi kao alarm potreban za preživljavanje (upozorava nas na potencijalne opasnosti).

Školska godina je iza mene… što sad?

Ljeto i zasluženi odmor konačno su stigli. Iza školaraca svih dobi je vrlo zahtjevna školska godina koja nam je, uz inače uobičajene i donekle očekivane stresove vezane uz školsko životno razdoblje, donijela i pregršt novih, nepredvidivih i neočekivanih izazova.

Kakve sunčane naočale izabrati

Što su sunčane naočale tamnije, efektivnije će smanjiti blještavilo Sunca, no to nema nikakve veze s njihovom učinkovitošću pri blokiranju potencijalno štetnoga ultraljubičastog zračenja.

Publikacija “Djeca i obitelji prije, tijekom i nakon potresa”

Potresi koji se tijekom 2020. godine dešavaju u Hrvatskoj na različite načine pogađaju sve koji su ih doživjeli. Poliklinika za zaštitu djece i mladih grada Zagreba izradila je publikaciju “Djeca i obitelji prije, tijekom i nakon potresa” za koju se nadaju da će biti dobar prijatelj i suputnik na putu cijeljenja, oporavka i ponovne uspostave sigurnosti u životu svake obitelji.