Parkour – vještina svladavanja prepreka

Parkour je vještina koja nam omogućava da istražimo potencijal našeg tijela. Daje mogućnost prelaženja i fizičkih i mentalnih prepreka s kojima se susretnemo, bez obzira nalaze li se one u prirodnoj ili urbanoj okolini, u potrazi za kretnjama koje spajaju djelotvornost i kontrolu.

Kako je nastao bungee jumping

Riječ bungee na engleskom narječju koristi se na zapadu kao izraz, odnosno sleng za gumicu ili za elastični pojas – tkaninu pokrivenu gumenim kablom s kukama na krajevima (bungy uže). Bungee jumping (land diving), danas poznati ekstremni sport, nastao je iz ritualnog obreda zvanog N’gol u džunglama Vanuatu na južnim obalama otoka Pentekost, Novi Zeland.

Uloga roditelja u usmjeravanju djeteta u sport

Neki roditelji skloni su savjetovati se sa sportskim stručnjacima (npr. trenerima) kako bi lakše donijeli odluku koji sport odabrati za svoje dijete. Međutim, za djecu u dobi od pet do 10 godina to nije neophodno. Roditelji najbolje poznaju svoje dijete.

Skvoš – zabavan i koristan

Skvoš je igra u dvoje u zatvorenom igralištu, s reketom dugačke drške i mekanom lopticom od kaučuka. Prema mišljenju stručnjaka, igranje skvoša jedan je od najzdravijih i najbržih načina rekreacije.

“Lege” i “legice” uživaju u sportu

Projekt “Sportski praznici” potaknut je idejom Hrvatskog školskog sportskog saveza kako bi se što više učenika od 1. do 8. razreda uključilo u tjelesnu aktivnost za vrijeme praznika. Program se održava na otvorenom, kako bi se poštovale epidemiološke mjere i u organiziranom obliku rada. Održava se u cijeloj “Lijepoj našoj” od 28. lipnja do 23. srpnja 2021. godine u trajanju od tri sata. Projektu se pridružila i Osnovna škola Ivana Filipovića iz Osijeka.

Taekwondo – borilačka vještina

Taekwondo je borilački sport nastao transformacijom starih korejskih vještina samoobrane. “Tae” u slobodnom prijevodu znači skočiti i zadati udarac nogom, “kwon” znači šaka, a “do” je umijeće, princip ili način.

Odmorko 2021.

Školski sportski savez Grada Zagreba u periodu od 28.6. do 3.9. organizira besplatne sportske aktivnosti za učenike osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba.

Sportski praznici 2021

Hrvatski školski sportski savez u suradnji sa županijskim školskim sportskim savezima i uz potporu Ministarstva turizma i sporta pokreće projekt pod nazivom „Sportski praznici“.