Program Odmorko ljeto 2022.

Školski sportski Savez Grada Zagreba tijekom ljetnog odmora učenika organizira besplatan program Odmorko ljeto 2022. koji kreće sa provedbom 27. lipnja i traje sve do 02. rujna 2022. godine.

Sportski praznici se vraćaju

Sportski praznici besplatan su ljetni sportski program koji se u 2022. godini provodi na 84 lokacije u Republici Hrvatskoj. Projekt se provodi uz punu podršku Ministarstva turizma i sporta u suradnji sa županijskim školskim sportskim savezima i školskim sportskim savezom grada Zagreba.

Sportski praznici se vraćaju

27. svibnja – Međunarodni dan sporta

Međunarodni dan sporta, obilježava se svake posljednje srijede u mjesecu svibnju kao velika svjetska sportska manifestacija u kojoj se gradovi iz različitih država natječu tko će atraktivnijim i bogatijim programom privući veći broj sudionika.

„Tišina u sedmercu“ – izložba posvećena sportu gluhih

Na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 28. veljače 2022. godine otvorena je izložba u organizaciji Hrvatskog športskog muzeja pod nazivom „Tišina na sedmercu“ kojom će se javnosti predstaviti sport gluhih i povijest hrvatske rukometne reprezentacije gluhih.

Projekt “Igram, pišem, lajkam”

Projekt sportskog novinarstva Hrvatskog školskog sportskog saveza “Igram, pišem, lajkam” nastavlja s radom u 2022. godini. Projekt je obnovljen i proširen te će u modificiranom obliku obrazovati i uključitih novih 20-ak učenika novinara u aktivnosti školskog sporta.

Parkour – vještina svladavanja prepreka

Parkour je vještina koja nam omogućava da istražimo potencijal našeg tijela. Daje mogućnost prelaženja i fizičkih i mentalnih prepreka s kojima se susretnemo, bez obzira nalaze li se one u prirodnoj ili urbanoj okolini, u potrazi za kretnjama koje spajaju djelotvornost i kontrolu.