“Lege” i “legice” uživaju u sportu

Projekt “Sportski praznici” potaknut je idejom Hrvatskog školskog sportskog saveza kako bi se što više učenika od 1. do 8. razreda uključilo u tjelesnu aktivnost za vrijeme praznika. Program se održava na otvorenom, kako bi se poštovale epidemiološke mjere i u organiziranom obliku rada. Održava se u cijeloj “Lijepoj našoj” od 28. lipnja do 23. srpnja 2021. godine u trajanju od tri sata. Projektu se pridružila i Osnovna škola Ivana Filipovića iz Osijeka.

Taekwondo – borilačka vještina

Taekwondo je borilački sport nastao transformacijom starih korejskih vještina samoobrane. “Tae” u slobodnom prijevodu znači skočiti i zadati udarac nogom, “kwon” znači šaka, a “do” je umijeće, princip ili način.

Odmorko 2021.

Školski sportski savez Grada Zagreba u periodu od 28.6. do 3.9. organizira besplatne sportske aktivnosti za učenike osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba.

Sportski praznici 2021

Hrvatski školski sportski savez u suradnji sa županijskim školskim sportskim savezima i uz potporu Ministarstva turizma i sporta pokreće projekt pod nazivom „Sportski praznici“.

Jahanje

Jahanje je vrlo umirujući i opuštajući način odmora jer uz konja – tu inteligentnu životinju, možete u potpunosti zaboraviti na svakodnevne probleme. Jahanjem kao oblikom rekreacije može se započeti neovisno o starosnoj dobi, te se njime može baviti cijeli život.

Ronjenje

Gotovo 70% Zemljine površine prekriveno je vodom – prostranstvom koje je kolijevka života na Zemlji. Iako zahvaljujući suvremenoj tehnologiji čovjek relativno dobro poznaje taj svijet, boravak pod vodom u današnjoj ronilačkoj opremi još uvijek predstavlja veliki izazov.

Odmorko 2020 – besplatne sportske aktivnosti!

Školski sportski savez Grada Zagreba tijekom ljetnog odmora pripremio je besplatne sportske aktivnosti za učenike osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba. Sudjelovanje u aktivnostima je besplatno uz predočenje važeće iskaznice Hrvatskog školskog sportskog saveza za Grad Zagreb.