štednja
Važnost štednje

Kako ne bi dobili iskrivljenu sliku o novcu i pomislili da novac „raste“ u bankomatu učenici Osnovne škole Bakar uče o pravilnom raspolaganju novca i savladavanju financijski odgovornog ponašanja.

Važnost štednje

Svjetski dan štednje

I ove godine Svjetski dan štednje je obilježen u Ekonomskoj školi Vukovar s ciljem promicanja i jačanja svijest učenika o važnosti štednje za suvremenu ekonomiju i osobne potrebe svakog pojedinca. Budući da je riječ o ekonomskoj školi i ovo im je bliska tema, aktivnosti su bile u skladu s ishodima kurikuluma ali i potpune novine, kao što su kriptovalute, koje još nisu u školskom kurikulumu.

Financijsko opismenjavanje

U Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića obilježen je Svjetski i Europski tjedan novca 2021. pod nazivom “Čuvajte sebe, pazite na svoj novac”. Cilj obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna je podizanje svijesti učenika o važnosti novca, financijskog opismenjavanja i financijskog zaključivanja. Organizirana su brojna predavanja i radionice uživo za maturalne razrede i online u virtualnoj učionici za nezavršne razrede.