STEM
eTwinning projekt “Micro circuits for Mega solutions”

II. osnovna škola Čakovec privodi kraju eTwinning projekt “Micro circuits for Mega solutions” koji su početkom školske godine pokrenule učiteljice Iva Naranđa i Georgia Lascaris. Dovršene su suradničke aktivnosti i uređeni zajednički dokumenti, a u tijeku je evaluacija projekta i izrada završne prezentacije.

European Code League – Science on Stage

Sudjelovanje u manifestacijama međunarodnog karaktera uvijek predstavlja izazov i priliku za stjecanje novih znanja, vještina i iskustava. Svaki se nastavnik trudi osigurati poticajno okruženje i prepoznati prilike u kojima učenici mogu ostvariti svoje potencijale i ispitati vlastite granice.

Svečano uručeno 17 ugovora za popularizaciju STEM-a

U Tehničkom muzeju Nikola Tesla svečano je uručeno 17 ugovora ukupne vrijednosti 33.861.946,22 kuna za projekte odobrene za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda na pozivu “Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za popularizaciju STEM-a”.

Online večer znanosti “SLAMnight””

Povodom završetka Erasmus+ projekta “SLAM” u Osnovnoj školi Fran Koncelak Drnje, članovi “SLAM” tima su za učenike organizirali u petak, 26. veljače 2021. godine, online večer “SLAMnight”. Ugostili su četiri predavača, a druženje je završilo Kahoot! kvizom o Nikoli Tesli.

Potičemo razvoj vještina 21. stoljeća

Učenici Srednje škole Ban Josip Jelačić iz Zaprešića odlučili su se poigrati svojim starim legićima. Razmišljali smo o tome kako iskoristiti LEGO kocke u slaganju određenih geometrijskih oblika – kruga i kružnice, parabole, elipse, hiperbole. Došli smo na ideju te oblike potražiti u svojoj okolini. Čak je i pronalazak dovoljne količine LEGO kocki bio izazov. Vođe grupa morali su organizirati zadatke i kontaktirati medije i lokalne škole. Rad na ovakvom projektu podrazumijeva interdisciplinarni pristup.