suradničko učenje
Cjelogodišnji eTwinning projekt “Tradicionalna kuharica”

Učenici drugog razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem eTwinning projektu pod nazivom “Tradicionalna kuharica”. Cijelu su godinu istraživali stara žrnovska jela koja su objedili u digitalnu kuharicu.

Cjelogodišnji eTwinnig projekt Detektivi kulturne baštine

Učenici 2. razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem međunarodnom eTwinnig projektu pod nazivom Detektivi kulturne baštine. Cijelu su školsku godinu proveli istražujući svoje bogato kulturno nasljeđe te su ga predstavili ostalim sudionicima u projektu. Osim što su istraživali svoju kulturnu baštinu, naučili su puno toga o kulturnoj baštini ostalih sudionika u projektu.

Cjelogodišnji eTwinnig projekt “Čakavica u srcu”

Drugaši iz Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli cijelu su proteklu školsku godinu njegovali zavičajni govor sudjelujući u eTwinnig projektu Čakavica u srcu. Osim brojnih aktivnosti sudjelovali su i u videokonferencijama na kojima su pokazali svoje znanje o čakavici.

Učinak staklenika i ozonske rupe

Učenici Gimnazije A. G. Matoša, Đakovo, zajedno s nastavnicima fizike Spomenkom Hardi i biologije Sanjom Mijakić i Filipom Babićem, sudjelovali su u školskom projektu pod nazivom “Učinak staklenika i ozonske rupe”. Istraživali su energetski proračun Zemlje, utjecaj stakleničkih plinova na globalni porast temperature i utjecaj globalnog zagrijavanja na biljni i životinjski svijet.

U dobrom ritmu eTwinning projekta “Sigurnim korakom u školu 3”

Učenici 3. a Osnovne škole Split 3 i 4. c Osnovne škole Trstenik zajedno s učiteljicama Sandrom Podrug i Jagodom Čopac i ove školske godine u veselom ritmu koračaju međunarodnim eTwinning projektom “Sigurnim korakom u školu 3” čije su autorice Branka Pastuović i Iva Palčić Strčić.

Suradničko učenje

Suradničko učenje jedna je od suvremenih metoda poučavanja koja se temelji na stajalištu da učenje proizlazi iz zajedničkog rada učenika, koji sami otkrivaju smisao sadržaja, a nastavnik ih samo usmjerava.

Žrnovski učenici i učiteljice – dobitnici europske oznake kvalitete

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli dobitnici su dvije europske oznake kvalitete za projekte “Naša kultura – naša budućnost” i “Pjesme, igre i plesovi – od tradicijskog do suvremenog”. Cjelogodišnjim radom na projektima učenici su stekli kompetencije potrebne za 21. stoljeće te motivirani dobivenim nagradama kreću i ove godine u nove izazove.

Cjelogodišnji eTwinnig projekt Detektivi kulturne baštine

Projekt “Djeca Korčule – čuvari baštine”

Učenici trećih razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac sudjelovali su u projektu Udruge turističkih vodiča grada Korčule pod nazivom “Djeca Korčule – čuvari baštine”. Osim dragocjenih informacija koje su usvojili radom na projektu, pokazali su znanje u kvizu “Najbrži prst” i predstavili se izrađenim plakatom.