suvremena nastava
Suradničko učenje

Suradničko učenje jedna je od suvremenih metoda poučavanja koja se temelji na stajalištu da učenje proizlazi iz zajedničkog rada učenika, koji sami otkrivaju smisao sadržaja, a nastavnik ih samo usmjerava.

eTwinning projekt “Moj kućni ljubimac”

Učenici 1.b razreda Osnovne škole Škurinje iz Rijeke uključili su se u eTwinning projekt “Moj kućni ljubimac”. Ovim projektom razvijala se svijest o važnosti poštivanja životinja, empatije prema njima i odgovornosti prema kućnim ljubimcima. Boljim upoznavanjem životinja, djeca bi se trebala osjećati i sigurnije u njihovom društvu.

eTwinning projekt “Moj kućni ljubimac”

Projekt “STEM na kvadrat” u I. gimnaziji Zagreb

U školskoj godini 2018./2019., odnosno od 20. kolovoza 2018. do 19. kolovoza 2019. u I. gimnaziji Zagreb provodio se projekt u sklopu programa mobilnosti ERASMUS+ KA 1 (job shadowing). Projekt naziva ‘’STEM na kvadrat’’ realiziran je u partnerstvu s Prvom gimnazijom Maribor, a obuhvaćao je dva razdoblja mobilnosti (u listopadu 2018. godine i ožujku 2019. godine) u kojem su nositeljice projekta, prof. kemije Snježana Liber i prof. biologije Ivana Gambiroža boravile u partnerskoj gimnaziji.