terenska nastava
EKO JADRO za buduće generacije

Učenici petih razreda Osnovne škole kraljice Jelene, Solin sudjelovali su u akcijama čišćenja i proučavanja eko sustava rijeke Jadro. Ovakav način poučavanja realiziran je uz pomoć Rotary kluba iz Solina i udruge Oceanus.

Učimo od kreativnih roditelja

U Osnovnoj školi Ante Curać – Pinjac smatraju kako je suradnja roditelja i škole vrlo važna za cjelokupni odgojno obrazovni proces. Suradnju žele poticati i razvijati na način da posjete roditelje koji svojom kreativnošću pripreme izvanučionični oblik nastave, koji je u skladu sa planom i programom. Dogovor učitelja i roditelja rezultat su uspjeha i zadovoljstva učenika. Jedan od takvih oblika suradnje ostvaren je ovaj tjedan a učenici su bili oduševljeni i potakli ostale roditelje da im se pridruže.

Realizacija terenske nastave u Spomen-području Jasenovac

Ukidanjem epidemioloških mjera koje su vezane uz obrazovni proces i izvanučioničku nastavu, Ministarstvo znanosti i obrazovanja ponovno poziva zainteresirane škole na realizaciju terenske nastave u Spomen-području Jasenovac kako bi učenici osmih razreda osnovne škole te učenici srednjih škola, uz stručnu pripremu i stručno vođenje, mogli unaprijediti znanje o holokaustu te spoznati razmjere i posljedice počinjenih zločina protiv čovječnosti.

Mala šumarska škola

Učenici i učiteljice Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli, Zemlji za rođendan pohađali su Malu školu šumarstva. Naučili su kako poštivati šume i njihova staništa, te u kolikoj mjeri šume pomažu u borbi protiv globalnog zatopljenja.

Učimo na OPG-u

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli posjetili su Poljoprivredno obiteljsko gospodarstvo “Moraš” i upoznali domaće životinje, poljoprivredno imanje i način života na gospodarstvu.

Priče iz “stare skule”

Učenici razredne nastave Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova posjetili su otočić Vrnik te odradili školski sat u “staroj skuli” učeći na način kako su njihovi vršnjaci učili prije 60 i više godina.

Terenska nastava na Akademiju blata u Karanac

Učenici 4. a razreda Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” iz Gunje sudjelovali su na terenskoj nastavi u sklopu projekta “UZBRDO”. Glavna aktivnost bila je izrada cigli od slame i blata. Osim toga, posjetili su i sedam starih ambara.

Terenska nastava u Eko škoju

Posjetom OPG-u Eko škoj u Žrnovu na otoku Korčuli, učenici prvog razreda naučili su kako se proizvodi ekološki zdrava hrana i kako se usvajaju zdrave prehrambene navike.