Prvi e-mail je 1972. godine poslao informatičar Ray Tomlinson. On je došao na ideju da za slanje svojih poruka iskoristi mrežu Arpanet kako bi povezao dva računala, a za pisanje adrese izmislio je i znak @, koji je postao simbol za ovakav vid dopisivanja.