prodaja@stozacibrid.com hr@hardtechnique.com vjeko.kovacicek@coolintunit.com info@tehnikhard.net mail@coolintunit.com webmaster@stozacibrid.com admin@hardtechnique.com tehnikhard.net web.stozacibrid.com www.coolintunit.com

Dobra djela spajaju generacije

Svjetski dan činjenja dobrih djela koji se obilježava 3. travnja pod okriljem organizacije “Good Deeds Day” obilježili su i učenici Industrijske strojarske škole u Zagrebu i to u okviru međunarodnog eTwinning projekta “The green changemakers”.

Nastavnice su predložile, a učenici odlučili u kojoj akciji žele sudjelovati i obilježiti ovaj važan događaj. Učenici su odabrali posjet Domu za starije Sveta Ana u Zagrebu i ujedno oduševili odabirom akcije. Razlozi posjeta ovoj važnoj instituciji razumijevanje su i suosjećajnost prema starijim osobama koje su naši učenici gradili i razvijali u svojim obiteljima.

Nakon ljubaznog dočeka ravnateljice gđe Karoline Martinuš i voditeljice gđe Smilje Matijašević koje su nas predstavile korisnicima doma, započelo je druženje i osobno upoznavanje učenika i korisnika. Razgovore i druženje upotpunili su igranjem društvenih igara koje su učenici odlučili donirati kao i knjige koje su im obilježile djetinjstvo. Uz igre, mogle su se čuti i zanimljive priče iz mladosti i zanimljivi događaji iz života kojih se ovi srdačni i topli ljudi rado sjećaju. Osim zanimljivih priča iz prošlosti, naši učenici mogli su čuti i pokoji savjet, baš onakav kakav bi ovi vedri i dobronamjerni ljudi uputili i svojim unucima.

I na kraju ovog zanimljivog druženja, jedan od naših domaćina ponovio je poznatu poslovicu koja glasi: “Kad bi mladost znala što može, a starost mogla što zna”, što smo shvatili kao otvoren poziv na druženje i ostalim danima u godini. Dobra djela trebamo činiti svaki dan, dobra djela nisu nužno materijalna, dobra djela su i izdvojeno vrijeme i “uho” za slušanje baš kako su naši učenici danas to svojim primjerom i pokazali.