Europski tjedan mobilnosti u Osnovnoj školi Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički

Europski tjedan mobilnosti održava se svake godine od 16. do 22. rujna. Ova europska inicijativa potiče male i velike gradove na uvođenje, promicanje održivih prijevoznih sredstava i pozivanje ljudi da iskušaju alternative vožnje automobilom.

Učenici Osnovne škole Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički prvi puta su sudjelovali u obilježavanju Europskog tjedna mobilnosti. Tjedan mobilnosti obilježen je brojnim aktivnostima koje su uključivale šetnju, igru na otvorenom, brigu o okolišu, branje plodova i tjelovježbu. Sve realizirane aktivnosti ostvarene su s ciljem promicanja zdravlja i brige o okolišu. Sljedeće godine Tjedan mobilnosti upotpunit će se novim idejama, kao što su predavanja i radionice s tematikom o zelenoj pedagogiji.