prodaja@stozacibrid.com hr@hardtechnique.com vjeko.kovacicek@coolintunit.com info@tehnikhard.net mail@coolintunit.com webmaster@stozacibrid.com admin@hardtechnique.com tehnikhard.net web.stozacibrid.com www.coolintunit.com

Humanitarni malonogometni turnir „Za dječji osmijeh“ vukovarskih gimnazijalaca

Da zima toplo srce ima pokazali su vukovarski gimnazijalci organizacijom već tradicionalnog, petog po redu, humanitarnog malonogometnog turnira. Vrijeme blagdana posebno nas veseli i samo vrijeme održavanja humanitarnog turnira nije slučajno odabrano.

Vrijeme je to obilježeno darivanjem, mirom među ljudima, izražavanjem ljubavi, prijateljstva i zahvalnosti. Stoga se turnir upravo i održava sa svrhom doniranja prikupljenih sredstava kotizacije i ulaznica za najpotrebitije jer darivanje se ne ogleda u skupocjenim darovima, već u buđenju pozitivnih osjećaja, dobrote, poniznosti i humanosti. Humanost kao ogledalo naše duše, zasigurno je put ka boljitku cjelokupnog čovječanstva. Malonogometni turnir možda jeste mali korak na tome putu ali sva velika putovanja, sačinjena su od malih koraka i malih etapa.

Naši učenici s generacije na generaciju prenose humanitarnu poruku „Dobro je činiti dobro“ i vođeni njome pokazuju izrazito visok osjećaj i veliko srce za sve kojima je pomoć potrebna. Ove godine vukovarski gimnazijalci darivali su građanima grada Vukovara zabavno subotnje i nedjeljno prijepodne provedeno u dvorani osnovne škole Dragutina Tadijanovića, koja pod vodstvom ravnateljice Lidije Miletić svesrdno ustupa ove prostore već dugi niz godina, gdje su na sportski i zabavan način razveselili mnogobrojne posjetitelje.

Za izvrsnu i besprijekornu organizaciju ove su se godine pobrinuli učenici i učenice 4.a razreda opće gimnazije u sastavu: Lana Bešenski, Iva Škarica, Stella Sablić, Leona Sabljić, Dino Keškić, Marko Manojlović i Luka Farkaš. Uložena energija, trud, sportski duh, pažnja i topao osmjeh učinili su ovaj turnir jedinstvenim iako je ideja tradicionalna i sveopća.

Ove godine, sudjelovalo je čak 27 ekipa od kojih su 7 ekipa činile djevojke. Odigrano je 32 utakmice u dva dana, a titulu pobjednika u ženskoj konkurenciji odnijele su: 1. mjesto – WILD CAST u sastavu Lucija Oršolić, Matea Batarelo, Petra Groznica, Laura Lausavec, Sara Đokić, Barbara Topolovec, Višnja Purkić i Katarina Bataković, 2. mjesto – GICE 4.a u sastavu: Lana Bešenski, Iva Škarica, Stella Sablić, Nikolina Šibalić, Dora Ivković, Rebeka Brajković i Anamarija Magoč, 3. mjesto – WINX u sastavu: Martina Anđić, Martina Galić, Iva Bilušković, Lucija Tica, Brigita Solaković, Ana Brala i Lucija Filipović, dok su u muškoj konkurenciji slavili i osvojili 1. mjesto – RIO AVE u sastavu: Strahinja Božić, Vukašin Očić, Nemanja Živanović, Slobodan Popadić, Stipe Dogan, Petar Carević, Rene Šarić i Dominik Dogan, 2. mjesto – DEPORTIVO u sastavu: Uroš Cvijanović, Ilija Đilas, Aleksandar Ulemek, Duško Cvetojević, Stefan Rusmirović, Lazar Ilinčić, Dušan Bokan i Nemanja Ćora, 3. mjesto – HAVANA u sastavu: Luka Farkaš, Benedikt Bilić, Dino Keškić, Damjan Vojnić, Nikola Slišković, Petar Pedić i Matija Josić, iako sudjelovanje u ovom turniru već je samo po sebi bila pobjeda u buđenju pozitivnih emocija i humanosti.

Svoj doprinos humanitarnoj akciji kao i svake godine dala je ekipa profesora i tehničkog osoblja iz tri škole u sastavu: Davor Šijanović, Darijo Sebeledi, Borislav Edelinski, Jure Marić, Zvonimir Vlajčić, Zdravko Jakovac i najmlađi član ekipe Benjamin Jakovac. Humanitarni malonogometni turnir ujedno je i prilika da svi zajedno shvatimo kako pomaganjem drugima postajemo bolji ljudi i kako to nije obaveza već dar svakog čovjeka u svakoj prilici.

Dobra zabava i ugodno druženje ove godine organizirana je u svrhu prikupljanja novčanih sredstava koja će tijekom sljedećeg tjedna biti uručena dječjem odjelu vukovarske bolnice za opremanje prostorije za boravak roditelja u bolnici, kako bi roditelj ili netko od djetetu dragih članova obitelji mogao boraviti u bolnici uz dijete tijekom njegove hospitalizacije jer psihološka, emotivna i socijalna potpora bliske osobe, kod djeteta ublažava strah i anksioznost zbog odvajanja. Boravak roditelja ili drage osobe uz dijete te suradnja s liječnicima i medicinskim osobljem, stvara međusobni odnos povjerenja između djeteta, liječnika, medicinskog osoblja i roditelja te pruža osjećaj sigurnosti što pridonosi djetetovu bržem ozdravljenju, a njegov boravak u bolnici čini lakšim i ljepšim.

Poruka koju vukovarski gimnazijalci šalju nakon svakog održanog humanitarnog turnira je: pomozimo svima onima kojima je pomoć potrebna, olakšajmo i uljepšajmo teške trenutke svima kojima je breme života otežalo ramena i  zajedno iskusimo  čarobne moći nesebičnog davanja, beskompromisne ljubavi i suosjećanja tijekom blagdana jer Dobro je činiti dobro! I stoga, kad god možete, kad ste god u mogućnosti darujte, jer time činite dvostruku radost, kako sebi tako i drugome…. nek su vam svima dani u prosincu i svi drugi dani ispunjeni radošću darivanja!

„Nije stvar u tome koliko darujemo, već koliko ljubavi posvećujemo darivanju“,  Majka Tereza.