aktivno učenje
Mala šumarska škola

Učenici i učiteljice Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli, Zemlji za rođendan pohađali su Malu školu šumarstva. Naučili su kako poštivati šume i njihova staništa, te u kolikoj mjeri šume pomažu u borbi protiv globalnog zatopljenja.

Erasmus+ mobilnost u Sjevernoj Makedoniji

Učenici i učiteljice Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su drugu mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta “Our Culture – Our Future”. Mobilnost je održana u Sjevernoj Makedoniji. Domaćini su se potrudili da ova mobilnost proširi vidike učenicima i učiteljicama te razvije prijateljske i kolegijalne odnose među projektnim partnerima.

Kipar u razredu

Učenici drugoga razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su zadatak iz eTwinning projekta “Cultural heritage detectives (Čuvari kulturne baštine)” na način da su doveli u razred kipara. Zajedničkim snagama oblikovali su poprsje Olivera Dragojevića. Zadovoljni ovakvim načinom rada vesele se budućim eTwinning zadacima.

Posjet knjižnici kao motivacija za čitanje

Učenici drugog razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli obilježili su Dan hrvatskih knjižnica na način da su posjetili gradsku knjižnicu u kojoj su ih knjižničarke pričom motivirale na čitanje.

Učimo na OPG-u

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli posjetili su Poljoprivredno obiteljsko gospodarstvo “Moraš” i upoznali domaće životinje, poljoprivredno imanje i način života na gospodarstvu.

Priče iz “stare skule”

Učenici razredne nastave Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova posjetili su otočić Vrnik te odradili školski sat u “staroj skuli” učeći na način kako su njihovi vršnjaci učili prije 60 i više godina.

Čitamo, istražujemo i učimo u knjižnici

U knjižnici Osnovoj školi Bartola Kašića u Vinkovcima održana je još jedna radionica s učenicima 3. b razreda, u okviru projekta “Naša mala knjižnica”, pod mentorstvom knjižničarke u suradnji s učiteljicom Zvjezdanom.

Games for Learning Algorithmic Thinking – GLAT

U okviru Erasmus+ projekta “GLAT” (Games for Learning Algorithmic Thinking) tj. “Učenje uz pomoć igara u razrednoj nastavi” uključili su se učenici nižih razreda Osnovne škole “Sveti Matej” Viškovo. Primjenom novih nastavnih metoda, suvremenih oblika učenja i poučavanja, poticanjem na suradničko i aktivno učenje korištenjem različitih digitalnih alata i igara učenici su realizirali projektne aktivnosti.