bajke
Projekt “Čarobni svijet bajki”

Program “Čarobni svijet bajki”, autorice Kristine Krepela, nastao je u svrhu popularizacije manje poznatih hrvatskih bajki koje bi se prije svega mogle ponuditi i biti stalno dostupne djeci s oštećenjima vida i slijepima, kao i djeci s teškoćama u razvoju.

Sjećanje na Sunčanu Škrinjarić

Sunčana Škrinjarić rođena je 11. prosinca 1931. godine u Zagrebu. Diplomirala je hrvatski jezik na Pedagoškoj akademiji. Radila je kao službenica, glumica i novinarka te, naposljetku, kao profesionalna književnica.

Obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije – online

Svake godine, povodom obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije (16. studenog) i Sveopćeg dječjeg dana (20. studenog), u Osnovnoj školi Domovinske zahvalnosti odvijaju se aktivnosti u sklopu školskog projekta. Ove godine, zbog epidemiološke situacije, odlučili su obilježavanje prebaciti online.

Once Upon a Time

Kao temu godišnjega projekta Osnovna škola Vladimir Nazor u Čepinu odabrala je bajke. Projekt naziva ‘Bajka u školi’ svoju je krunu trebao imati u periodu oko Dana škole, što je krajem svibnja. Budući da su mjere sprječavanja pandemije onemogućile zamišljenu izvedbu većinu planiranih školskih aktivnosti, i ovaj je projekt doživio prilagodbu u smislu digitalizacije.

dodati Monika Pavić i Maja Jurić -babajja

Once Upon a Time

Dječja književnost (prvi dio)

Sve do kraja 18. stoljeća djeca su općenito smatrana malim, nezrelim inačicama odraslih osoba, koje moraju što prije odrasti. Književnost namijenjena upravo djeci pojavila se tek kada je djetinjstvo priznato za vrijedno razdoblje života koje ima vlastite zahtjeve. Već do kraja 19. stoljeća objavljen je određen broj klasičnih djela dječje književnosti – Crni ljepotan, Alica u zemlji čudesa. Heidi, Otok s blagom i Pustolovine Toma Sawyera.

Once Upon a Time

Ogulinski festival bajke 2015.

U petak, 12. lipnja 2015., i Obrtnička i tehnička škola Ogulin uključila se u program 10.OGFB-a sudjelujući u promociji knjige Klek čiji je autor Kenn Clarke iz Velike Britanije.