čitanje
Zašto je zajedničko čitanje važno?

Iako zajedničko čitanje možda više odgovara djeci predškolske dobi, preporučamo vam da nastavite s ovom aktivnošću sve dokad će vaša djeca za to imati interes, bez obzira koliko godina imaju. Zajedničko čitanje roditelja i djece, ponajprije je kvalitetna aktivnost u kojoj je težište na zajednički provedenom vremenu, zbližavanju i razgovoru.

“Mediteran kakav je nekada bio” u sklopu Godine čitanja

Pod naslovom ‘Mediteran kakav je nekad bio’ održat će se čitanje suvremene hrvatske proze s mediteranskim temama u srijedu, 11. kolovoza, u 19 sati, u bistrou Gusto Giusto u Antuninskoj ulici u Dubrovniku, a povodom obilježavanja Godine čitanja u Republici Hrvatskoj.

Prijave za Zagorkin književni klub

Centar za ženske studije/Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke objavili su poziv na prijavu za Zagorkin književni klub, aktivnost koju Centar provodi od jeseni 2020. godine.

Preporuka ljetnog štiva (učenici učenicima)

Godina 2021. proglašena je Godinom čitanja pa su nakon obilježavanja manifestacije Noć knjige učenici 3. razreda Gimnazije Karlovac surađujući s profesoricom hrvatskoga jezika Majom Sokač i školskom knjižničarkom Sandom Furjanić osmislili novu aktivnost u svrhu promicanja važnosti čitanja.