Dan planeta Zemlje
Mala šumarska škola

Učenici i učiteljice Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli, Zemlji za rođendan pohađali su Malu školu šumarstva. Naučili su kako poštivati šume i njihova staništa, te u kolikoj mjeri šume pomažu u borbi protiv globalnog zatopljenja.

Dan planeta Zemlje uz radionicu izrade platnenih torbi

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja s ciljem jačanja svijesti prema prirodnom okolišu. Različitim i brojnim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnosti koje prijete životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja.

Obilježavanje Dana pleneta Zemlje u njenoj utrobi

Posjet Jakasovoj spilji poslužio je za obilježavanje Dana planeta Zemlje. U Osnovnoj školi “Ante Curać-Pinjac” Žrnovo željeli su probuditi kod učenika ekološku svijest i empatiju za čistom prirodom, i u tome uspjeli.

Obilježen Dan planeta Zemlje

Dana 22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje. Tim povodom Adrijana Rajić, profesorica savjetnica iz Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice organizirala je međužupanijski događaj kojim je obilježen ovaj važan datum, kako u samim školama, tako i online.

Školarci VPŽ pjesmom protiv korone

Videozapis u našoj vijesti nastao je suradnjom svih osnovnih škola i Katoličke klasične gimnazije u Virovitičko-podravskoj županiji. Nastao je na poticaj pročelnice županijskog Ureda za prosvjetu i demografiju Vesne Šerepac i kao zaključak prvog virtualnog kolegija ravnatelja OŠ koji je organizirao župan virovitičko-podravski Igor Andrović.

Školarci VPŽ pjesmom protiv korone

Dan planeta Zemlje – videolekcije iz Informatike

Uoči Dana planeta Zemlje izrađene su videolekcije iz predmeta Informatika, za sve više razrede osnovne škole i objavljene na mrežnoj stranici Škole za život. Mentori u timu za informatiku odlučili su svoje videolekcije raditi prema godišnjem izvedbenom kurikulumu kojim bi obuhvatili događanja i obljetnice kao i da se sama nastava odvija u školskoj zgradi, a ne u virtualnim učionicama.