dan
22. travnja – Dan planeta Zemlje

Dan 22. travnja obilježava se diljem svijeta kao Dan planeta Zemlje, dan na koji osobitu pažnju posvećujemo očuvanju okoliša i prirodnih bogatstava našeg planeta.

Obilježavanje Dana obrane grada Osijeka u 2020. godini

Nastavnici učenici Trgovačke i komercijalne škole “Davor Milas” iz Osijeka su pod vodstvom ravnateljice mr. sc. Sandre Brajnović, profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras i profesorice hrvatskog jezika Marine Jukić obilježili Dan obrane grada Osijeka i sjećanje na žrtve bitke u šumi Rosinjača.

Obilježavanje Dana grada Osijeka

Učenici i nastavnici Trgovačke i komercijalne škole “Davor Milas” iz Osijeka su pod vodstvom profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras obilježili Dan grada Osijeka u srijedu, 2. prosinca 2020. godine. S obzirom na postojeću epidemiološku situaciju, Škola je važan datum obilježila putem događaja koji se odvio na eTwinning platformi.

13. studenoga – Svjetski dan ljubaznosti

Na inicijativu Svjetskog pokreta za ljubaznost, u Tokyju je 13. studenog 1998. godine održana konferencija o ljubaznosti i tom je prilikom donešena posebna deklaracija koja među ostalim govori o toleranciji i prihvaćanju različitosti.

27. listopada – Svjetski dan audiovizualne baštine

Otkako je UNESCO na svojoj 33. generalnoj konferenciji 2005. godine prihvatio prijedlog da se 27. listopada proglasi Svjetskim danom audiovizualne baštine, Hrvatska kinoteka Hrvatskog državnog arhiva kao nacionalni filmski arhiv, aktivno se uključila u njegovo obilježavanje.

22. listopada – Međunarodni dan svjesnosti o mucanju

Međunarodni dan svjesnosti o mucanju (International Stuttering Awareness Day – ISAD) u svijetu se obilježava od 1998., a kod nas od 2000. godine u organizaciji Hrvatske udruge za pomoć osobama koje mucaju “Hinko Freund” sa željom da se informiranjem javnosti doprinese kvaliteti života osoba koje mucaju. Zajednički ga obilježavaju osobe koji mucaju i njihove obitelji te stručnjaci, logopedi i drugi – nastavnici, istraživači i kliničari, koji se bave mucanjem.

22. listopada – Međunarodni dan svjesnosti o mucanju

26. rujna – Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna i to od 2001. godine, koja je odlukom Europske unije i Vijeća Europe proglašena Europskom godinom jezika. Cilj je Dana jezika jačati javnu svijest o važnosti učenja jezika, promicati jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te potaknuti cjeloživotno učenje jezika.