digitalne kompetencije
Odzvanja naš ČA

Učenici dviju splitskih osnovnih škola, Osnovne škole Split 3 i Osnovne škole Trstenik, iz trećeg i četvrtog razreda pod vodstvom učiteljica, koje su ujedno i autorice projekta, zdušno su prionuli poslu i realizirali sve postavljene zadatke.

U dobrom ritmu eTwinning projekta “Sigurnim korakom u školu 3”

Učenici 3. a Osnovne škole Split 3 i 4. c Osnovne škole Trstenik zajedno s učiteljicama Sandrom Podrug i Jagodom Čopac i ove školske godine u veselom ritmu koračaju međunarodnim eTwinning projektom “Sigurnim korakom u školu 3” čije su autorice Branka Pastuović i Iva Palčić Strčić.

SKILLS u Hrvatskoj

Tehnička škola u Požegi bila je domaćin druge mobilnosti u Erasmus+ KA2 projektu “With the Skills of the Future for a Successful Job and Life” koja je održana od 9. do 15. studenog 2021. godine.

Europski okvir digitalnih kompetencija za obrazovatelje (DigCompEdu)

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET je u sklopu programa „e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće” napravila prijevod i prilagodbu Europskog okvira digitalnih kompetencija za obrazovatelje (DigCompEdu) na hrvatski jezik kako bi on bio dostupan hrvatskoj obrazovnoj i široj zajednici.

“ALL DIGITAL Week 2021.” u Osnovnoj školi Hugo Badalić

Ishode domene B. Računalno razmišljanje i programiranje u trećem razredu u nastavi informatike uklopili su u godišnju kampanju ALL DIGITAL Week za digitalno uključivanje i osnaživanje koja se provodi u digitalnim centrima kompetencija, knjižnicama, društvenim centrima, školama i drugim mjestima širom Europe.

Mjesec hrvatskoga jezika u Tehničkoj školi Virovitica

Aktivnosti su započeli učenici 1. D razreda koji su povodom Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva pisali glagoljicom i rješavali natjecateljski kviz na stranicima Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje. Učenici 1. M razreda učili su krasnosloviti tekst Bašćanske ploče.