e-knjiga
“Živa knjižnica” najbolji članak eTwinning projekta “Mali novinari danas, odgovorni digitalni građani sutra – 2”

Članak “Živa knjižnica”, učenice Sanje Ivanović iz Osnovne škole “Dositej Obradović” iz  Ćićevca u Srbiji, izabran je za najbolji članak eTwinning projekta “Mali novinari danas, odgovorni digitalni građani sutra – 2”. Najbolji članak na Twinspaceu projekta tijekom prošlog tjedna birali su učenici iz Osnovne škole Sveti Petar Orehovec iz Svetog Petra Orehovca, Osnovne škole “Đuro Ester” iz Koprivnice, Osnovne škole Marije Jurić Zagorke iz Zagreba i pet partnerskih škola iz Srbije, Rumunjske i Italije.

Posudite e-knjigu i zatražite PIN

Svim članovima Knjižnica grada Zagreba koji ne mogu ili ne žele podići željenu knjigu u tiskanom obliku, dostupna je posudba e-knjige putem Zaki Book aplikacije. Trenutno je dostupno više od 1000 naslova e-knjige za posudbu.

Rekordan broj korisnika e-knjiga u 2020. godini

Tijekom pandemijske godine projekt Besplatne elektroničke knjige imao je rekordnih 690 tisuća korisnika, a zabilježen je porast broja online čitanja od 39 te preuzetih e-knjiga od 45 posto, što predstavlja znatno veći porast nego bilo koje od prethodnih godina.

Objavljena e-knjiga “Radionice medijske pismenosti i digitalnog građanstva” Erasmus+ projekta

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole izradili e-knjigu Gradu na dar

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole (EBŠ) već nekoliko godina u svibnju obilježavaju Dan grada Slavonskoga Broda. Tom prigodom javnosti predstavljaju rezultate svoga rada na dvojezičnom multimedijskom projektu Kud plovi ovaj Brod/ So the Vessel Flows (nositelji: generacije učenika 2007. – 2015. i Ivana Opačak, prof. hrvatskoga i engleskog jezika). Projekt, osim  suvremene nastave engleskoga i hrvatskog jezika, promiče ljubav prema zavičaju, slavi ljepote i bogatstva rodnoga grada, promiče zdravo življenje te potrebu za umjetničkim izričajem i njegovanjem vlastitih talenata.