EU
eTwinning projekt “4EU Together”

Autorice projekta “4EU Together” su Sanja Zrilić iz Ekonomske škole Vukovar i Vedrana Šarec iz Obrtničko-industrijske škole Županja. Projekt je nastao s ciljem obilježavanja Dana Europe 9. svibnja.

OŠ Strahoninec postala eTwinning školom

Na natječaju za eTwinning škole koji je bio objavljen 2017. godine, Osnovna škola Strahoninec prijavila se i prošla dva kruga prijave i opsežnu anketu o svome radu. Od travnja 2018. godine postala je eTwinning školom uz ostalih 39 škola u Hrvatskoj, odnosno ukupno 1211 škola u Europi na period do 2019. godine.

Tjedan EU fondova

U razdoblju od 24. do 28. travnja 2017. godine u hotelu Sheraton u Zagrebu (Ulica kneza Borne 2) održat će se Tjedan EU fondova, tradicionalni informativno-edukativni događaj koji se svake godine organizira s ciljem informiranja šire javnosti i potencijalnih korisnika o mogućnostima korištenja europskih strukturnih i investicijskih fondova, kao i dobrobiti koju oni nose Republici Hrvatskoj.

Comenius stručno usavršavanje u Engleskoj

U razdoblju od 21. do 27. travnja 2013. Ivana Opačak, profesorica hrvatskoga i engleskog jezika u Ekonomsko-birotehničkoj školi u Slavonskom Brodu, boravila je u Birminghamu, Engleska. Ondje je, pod vodstvom Victora Allena (Mirror Development & Training Ltd.), održan strukturirani stručni seminar „Razvijanje emocionalne inteligencije u razredu“ koji je okupio devet srednjoškolskih profesora iz pet europskih zemalja – Hrvatske, Švedske, Grčke, Latvije i Litvanije. Sve aktivnosti tijekom stručnoga usavršavanja financirane su u okviru Programa za cjeloživotno učenje (potprogram Comenius) od strane Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU.