financijska pismenost
Financijska pismenost i eTwinning

Učenici sedmih razreda I. osnovne škole Varaždin pod vodstvom učiteljice mr.sc. Tamare Ređep uče o financijskoj pismenosti i razvijaju svoj odnos prema novcu u aktivnostima eTwinning projekta “Financijska pismenost”.

Poziv roditeljima da pilotiraju materijale za poučavanje financijske pismenosti

U sklopu projekta „PROFILE: promicanje financijske pismenosti u Europi“ kojeg vodi University of Gloucestershire iz Ujedinjene Kraljevine te u kojem sudjeluje organizacije civilnog društva i škole iz Italije, Mađarske, Ujedinjene Kraljevine i Hrvatske razvijeno je oko šezdeset nastavnih materijala za poučavanje financijske pismenosti za dobnu skupinu od 7 do 11 godina.

Financijsko opismenjavanje

U Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića obilježen je Svjetski i Europski tjedan novca 2021. pod nazivom “Čuvajte sebe, pazite na svoj novac”. Cilj obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna je podizanje svijesti učenika o važnosti novca, financijskog opismenjavanja i financijskog zaključivanja. Organizirana su brojna predavanja i radionice uživo za maturalne razrede i online u virtualnoj učionici za nezavršne razrede.

Učenici Srednje škole Novska uspješno su obilježili Svjetski i Europski tjedan novca

Učenici ekonomisti, s mentoricom Zdenkom Marton, sudjelovali su u natječaju Hrvatske udruge banaka za najbolje obrazovne programe osnovnih i srednjih škola u području financijske pismenosti, a povodom obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca koji se  obilježavao od 22. do 28. ožujka 2021. godine. i osvojili 1. mjesto u konkurenciji 27 prijava iz Hrvatske.

Financijsko opismenjavanje

Europska oznaka kvalitete za financijsku pismenost

Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića iz Sinja stigla je prva European Quality Label – Europska oznaka kvalitete za eTwinning projekt “Life & Money”. Škola je nagrađena Europskom oznakom kvalitete za izvrsnost rada u eTwinning projektima.

eTwinning projekt “Life&Money”

Početkom studenoga 2019. godine učenici Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj uključili su se u međunarodni eTwinning projekt pod nazivom “Life&Money” kojeg su pokrenuli profesorica Ramune Jukneliene iz Litve i profesor Branko Rumenović iz Ogulina. U projektu sudjeluju učenici 3. a razreda koji se obrazuju za zanimanje ekonomist zajedno s profesoricom Nadom Ratković. Ostali partneri su iz Litve, Gruzije, Mađarske, Italije, Poljske, Rumunjske, Turske i Hrvatske.