hrvatski jezik
Znanstveni skup o 500. obljetnici smrti Marka Marulića

Prijavite svoje izlaganje na Znanstveni skup Povijest hrvatskoga jezika i digitalno doba – o 500. obljetnici smrti Marka Marulića koji u povodu 500. obljetnice smrti oca hrvatske književnosti Marka Marulića organiziraju Institut za hrvatski jezik i Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu.

Povezivanje kroz priče

Učenici Strukovne škole u Makarskoj zajedno s gradskom knjižnicom i Centrom izvrsnosti otkrivaju riznicu zavičajne baštine Makarskog primorja.

Objavljen portal hrvatskih gramatika do Ilirizma

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje objavio je Portal hrvatskih gramatika do ilirizma. Portal je rezultat rada na projektu Retrodigitalizacija i interpretacija hrvatskih gramatika do ilirizma – RETROGRAM.

Znanstveni skup o 500. obljetnici smrti Marka Marulića

U povodu 500. godine od smrti Oca Hrvatske Književnosti, koja se navršava 5. siječnja 2024., Institut za hrvatski jezik i Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu organizirat će znanstveni skup Povijest hrvatskoga jezika i digitalno doba – o 500. obljetnici smrti Marka Marulića.

Predstavljen Nacrt prijedloga Zakona o hrvatskom jeziku

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu ministar znanosti i obrazovanja dr. sc. Radovan Fuchs i ministrica kulture i medija dr. sc. Nina Obuljen Koržinek predstavili su Nacrt prijedloga Zakona o hrvatskom jeziku koji je potom upućen u proceduru javnog savjetovanja.

Umrežavanje škola iz regije

Na početku školske godine 2022./2023. Osnovna škola „Antun i Stjepan Radić, iz Gunje, uključila se po sedmi puta u hvale vrijedan međunarodni projekt „Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja“. Partner u projektu bila im je drugu godinu zaredom slovenska Osnovna škola Ljubečna – Celje.

Znam, znam da znam!

U Srednjoj strukovnoj školi u Makarskoj održan je 2. maraton znanja. Pod motom Pronađi pobjednika u sebi!, trčan je od 19. do 22. svibnja 2023. (ponoć). Do cilja je stiglo trinaest učenika.