inovativnost
Futurističke knjižnice širom svijeta

Dosezi u tehnologiji, znanosti i arhitektonskome dizajnu preobrazili su knjižnice širom svijeta u futuristička remek-djela. Dinamična pročelja te sredstva i prostori, kao što su oni namijenjeni za stvaranje podcastâ i razvijanje računalnih igara, stvorili su od knjižnica suvremena okruženja koja privlače nove korisnike, osobito one rođene u 21. stoljeću.

Nešto staro i nešto novo ili kako o poslovicama učiti na suvremen način

Jednostavni epski usmeni oblici poput zagonetke, vica ili poslovice često su zanemareno jezično bogatstvo hrvatskoga jezika i nedovoljno iskorišten metodički potencijal u nastavi Hrvatskoga jezika. I dalje važećim Nastavnim programom za Hrvatski jezik (trogodišnji program) poslovice se obrađuju u sklopu teme Epika – jednostavni epski oblici.

“Skokom do znanja”… u Srednju školu Konjščina

Razvoj poduzetničkih vještina i razumijevanje proizvodnog procesa su izazovi s kojima se danas susreću mladi na svom putu ka tržištu rada. No kako razviti poduzetničke sposobnosti, a da to bude i zanimljivo i poučno? Pokazali su nam to vrlo zorno učenici Srednje škole Konjščina uz pomoć profesorice ekonomske grupe predmeta Marije Brkić.