ishodi učenja
Devizna doznaka – ogledni sat

Iz nastavnog predmeta Tehnika vanjskotrgovinskog poslovanja na 4. godini strukovne škole komercijalnog usmjerenja u Komercijalno-trgovačkoj školi Split, unutar cjeline Instrumenti platnog prometa s inozemstvom, nastavne jedinice Devizna doznaka, u trajanju od jednog školskog sata učenici će ostvariti zadane ishode: prepoznati deviznu doznaku, razlikovati valute koje kotiraju na deviznom tržištu RH od onih koje ne kotiraju na navedenom tržištu te navesti slučajeve u vanjskotrgovinskom poslovanju za primjenu bankovne doznake.

Digitalne ploče

U Drvodjeljskoj školi Zagreb učenici koriste različite digitalne alate. Njima se potiče motivacija, kreativnost i natjecateljski duh učenika i dobivaju povratne informacije o ostvarenju ishoda učenja.

Michael Thonet i Canva

Učenici trećeg razreda Drvodjeljske škole Zagreb, smjer drvodjeljski tehničar restaurator, susreli su se s tehnološkim procesom savijanja drva u nastavnom predmetu Praktikum tehnologije i sastavljanja. Upoznali su lik i djelo Michaela Thoneta, naučili su u čemu je tajna savijanja drva i zašto se ta tehnologija zove vrhom drvodjeljskog umijeća.