kemija
Šest ideja za provedbu aktivnosti iz kemije za 7. razred

Donosimo vam scenarij poučavanja Kemijska reakcija-gorenje koji sadrži 6 inovativnih i kreativnih aktivnosti iz kemije za 7. razred. Scenarij poučavanja obrađuje na edukativan i zanimljiv način obrađuje temu o kemijskim reakcijama i obrazlaže važnost i svrhovitost vatre za čovjeka i što se sve može dogoditi ako vatra izmakne kontroli.

Kemija u 2.razredu

Učenici 2. a razreda OŠ “Retfala” u Osijeku povodom Znanstvenog dana pozvali su osmaše Dodatne nastave iz kemije u naš razred. Mladi su kemičari učenike upoznali s osnovnim pravilima sigurnog ponašanja prilikom izvođenja pokusa, osnovnim kemijskim priborom te razvijanju soposobnosti opažanja i zaključivanja.

Znanstveno podne

U zagrebačkoj Osnovnoj školi Jure Kaštelana u srijedu, 2. svibnja 2018. godine, organizirano je Znanstveno podne. Događanje je to u sklopu projekta Suradnja velikih i malih koji se u školi održava već šestu godinu s ciljem popularizacije prirodnih predmeta među učenicima razredne nastave.

Kemija i fizika

Kemija je znanost koja se bavi tvarima i njihovim promjenama. Kemičari proučavaju kemijske spojeve, njihova svojstva i reakcije. Biokemija je znanost koja se bavi kemijom živih bića. Atomska teorija je osnova kemije. Ta teorija kaže da se sve tvari sastoje od vrlo malih čestica, atoma.

Terenska nastava na Kalniku

U utorak, 28.lipnja 2016. godine Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci bila je domaćin međužupanijskog stručnog vijeća profesora biologije Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke i profesora kemije Bjelovarsko-bilogorske i Koprivničko-križevačke županije.