likovna kultura
Obilježavanje Svjetskog dana umjetnosti

Uoči Svjetskog dana umjetnosti, u mjesecu travnju učenici 4. a razreda Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja upoznali su se s Vasilyjem Vasilyevich Kandinskyim, jednim od poznatih ruskih umjetnika i teoretičara slikarstva. Učenici sudjeluju i u eTwinning projektu “U svijetu likovnih umjetnika/Art in my heart”.

Povezanost likovne kulture i ekologije

Problem otpada i održivog razvoja provlači se u kurikulumima različitih predmeta, pa tako i likovne kulture. Nastoji se podići svijest mladih o važnosti reciklaže u vremenu klimatskih promjena u životnoj sredini, potiče se učenike na razmišljanje o otpadu i načinu postupanja otpadom.

Razredni projekt “Nonini recepti”

Učenici 8. razreda Osnovne škole Mate Balote, Buje sudjelovali su u malom projektu kojeg su nazvali “Nonini recepti”. Tako je nastala zbirka kulinarskih recepata koje su učenici prikupljali usmenom predajom svojih baka, teta i ostalih članova obitelji.

Australija u Zoo vrtu grada Zagreba

S obzirom da već više od 20 godina u sklopu izvannastavnih aktivnosti učiteljica Terezija Zokić iz Osnovne škole Bijaći vodi Likovnu grupu, velikim dijelom aktivnost učenika je usmjerena na sudjelovanje na likovnim natječajima državne i međunarodne razine. Već godinama, tijekom svake školske godine šalje likovne uratke učenika na desetak likovnih natječaja na kojima postižu zapažene uspjehe.

“Recreating Paintings With Stuff You Can Find at Home”

Učiteljica engleskog jezika Jasminka Šilović u suradnji s knjižničarkom Kristinom Darmopil uz pomoć učenika šestih razreda Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskoga iz Zagreba proveli su projektni zadatak “Recreating Paintings With Stuff You Can Find at Home” tijekom nastave na daljinu.

“Recreating Paintings With Stuff You Can Find at Home”

Nastava likovne kulture na daljinu u Osnovnoj školi Marija Bistrica

Pokretanjem nastave na daljinu pred učiteljicom likovne kulture u Osnovne škole Marija Bistrica postavio se izazov kako nastavni proces olakšati tako da ga mogu pratiti i oni učenici koji nisu vješti u primjeni digitalnih alata. U velikom izboru dostupnih alata bilo je potrebno mudro odabrati one koje će biti jednostavni za korištenje te svim učenicima omogućiti da prvenstveno promišljaju o likovnim sadržajima, a ne o tehničkim zahtjevima nastave.