Luka Ritz
Učenica Industrijske strojarske škole Viktorija Bugan nominirana za Nagradu Grada Zagreba „Luka Ritz – nasilje nije hrabrost“

Predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Joško Klisović primio je nominirane za nagradu “Luka Ritz – nasilje nije hrabrost”. Dvanaest učenika u pratnji nastavnika, ravnatelja i/ili mentora, čije je prijave razmotrio Odbor za javna priznanja, posjetilo je Staru gradsku vijećnicu u četvrtak, 23. rujna 2021. godine, uoči 4. sjednice Gradske skupštine Grada Zagreba.

Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja za školsku godinu 2020./2021.

Na temelju točke III. Odluke o Godišnjoj nagradi „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja (KLASA: 061-01/13-02/00032, URBROJ: 533-01-13-0001 od 30. listopada 2013. godine, u daljnjem tekstu: Odluka), Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavljuje javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja za školsku godinu 2020./2021.

Nagrada “Luka Ritz” za vukovarskog gimnazijalca Luku Prce

Na svečanosti u Ministarstvu znanosti i obrazovanja u petak, 12. lipnja 2020. godine, dodijeljene su godišnje nagrade “Luka Ritz”. Nagrada je pripala vukovarskom gimnazijalcu Luki Prce kao predstavniku generacije mladih koji su spremni mijenjati društvo i svijet nabolje, dodijeljena nagrada “Luka Ritz”.