lutke
Obilježavanje Međunarodnog dana žena

Učenici 4. a razreda Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja s učiteljicom Jelenom Cvijović i u suradnji sa školskom knjižničarkom Anitom Tufekčić obilježili su Međunarodni dan žena kratkim lutkarskim predstavama, gdje su prikazali portrete poznatih žena. Većina učenika napravila je štapne lutke, ali bilo je tu i lutki na kuhači, lutki zijevalica i kazalište sjena.

Naše lutke jesenske

Autorica navodi kako je u nastavi Hrvatskog jezika važno različitim govornim vježbama omogućiti učenicima stjecanje komunikacijske jezične kompetencije na standardnom hrvatskom jeziku. Ističe kako je i važno da učenici stječu vještine komunikacije i suradnje s drugima u različitim kontekstima, medijima i komunikacijskim situacijama.

Ukleti otok lutaka – Isla de las Munecas

U jednom od 16 okruga glavnog grada Meksika, Xochimico,  nalazi se malen otok s tužnom pozadinom čija namjera nikada nije bila jednoga dana postati turističko odredište. Otok je poznat kao Isla de las Munecas (otok lutaka). Otok  je posvećen izgubljenoj duši jedne djevojčice koju je sudbina prerano zatekla u nerazjašnjivim okolnostima.