mobilnost
Stručno usavršavanje učiteljica iz Osnovne škole Nikole Hribara

U ljeto 2021. započelo je provođenje stručnog usavršavanja učiteljica Osnovne škole Nikole Hribara u sklopu Erasmus+ projekta “Teaching for the future”. Projekt je vrijedan 13.607,00 eura i u potpunosti je financiran u sklopu Erasmus+ programa sredstvima iz Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU-a.

Erasmus+ za 2021: Hrvatskoj na raspolaganju više od 28 milijuna eura

Europska komisija je krajem ožujka usvojila prvi godišnji program rada programa Erasmus+ za razdoblje od 2021. do 2027. godine. S proračunom od 26,2 milijarde eura (u usporedbi s 14,7 milijardi eura za razdoblje 2014.-2020.), nadopunjenog s oko 2,2 milijarde eura iz vanjskih instrumenata Europske unije, novi i unaprijeđeni program financirat će mobilnost u svrhu učenja i projekte međunarodne suradnje za 10 milijuna Europljana svih dobnih skupina, različitih mogućnosti i podrijetla.

Listopad u znaku kampanje „Time to Move“

Mreža Eurodesk svojom će najvećom kampanjom „Time to Move“ i ovogodišnji listopad diljem Europe obogatiti brojnim aktivnostima u organizaciji Eurodeskovih multiplikatora. Putem brojnih informativnih aktivnosti promovirat će se mogućnosti koje europski obrazovni programi nude mladima – volontiranje, stipendije, stručne prakse, razmjene mladih, osposobljavanja i razni natječaji.

Enjoy your meal – OŠ Molve u Njemačkoj

Učenici i učiteljice OŠ Molve su krajem studenog sudjelovali na četvrtoj mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta „R.A.I.N.B.O.W.“ u njemačkom gradu Kappelnu u pokrajini Schlesswig-Holstein. Putovali su učenici Matej Gašparić, Josip Kokša, Nikola Vincek i Regina Halaček, uz pratnju učiteljica Mirjane Kelemin i Marije Halaček.

Seminar “Vještine i strategije podučavanja 21. stoljeća” u Estoniji

U okviru Erasmus+ KA2 projekta školskog partnerstva „With the Skills of the Future for a Successful Job and Life“ u Estoniji je od 9. do 13. prosinca 2019. godine održana transnacionalna aktivnost učenja, poučavanja i osposobljavanja za nastavnike „Seminar 21st century skills and teaching strategies“. Domaćin ove mobilnosti bila je Gimnazija Kanepi.

Enjoy your meal – OŠ Molve u Njemačkoj

Programmes for teachers of students with Special Educational Needs (SEND), OXFORD

Osma mobilnost u okviru Erasmus + projekta “Inkluzija 21. stoljeća traži nova znanja“ održana  je od 02. do 13. rujna u Oxfordu, u Ujedinjenom Kraljevstvu, u organizaciji Oxford International Study Centre. Ispred Centra za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac na mobilnosti su sudjelovale s.s. socijalni radnik Marija Luketić i Dubravka Kocanjer, profesor defektolog, koordinator projekta.

Zaprešićki učenici na Erasmus+ mobilnosti: Funchal, Madeira

Putem svog Erasmus+ KA 229 projekta – Nove tehnologije u poučavanju (New Teaching Methodologies) učenici i nastavnici Srednje škole Ban Josip Jelačić iz Zaprešića sudjelovali su na jednoj od tri mobilnosti ovog projekta. Ovoga puta u školi Dr. Angelo Augusto da Silva u Funchalu na Madeiri.

TESLA u Hrvatskoj

U Erasmus+ KA2 projektu školskog partnerstva “Together in Environmental Solutions Learning Activities” (TESLA) prva mobilnost održala se je u Republici Hrvatskoj od 10. do 16. studenog 2019. godine. 23 sudionika (17 učenika i 6 nastavnika) stiglo je iz Austrije, Estonije i Rumunjske u Požegu. Uz 13 učenika i 6 nastavnika Tehničke škole u Požegi sudjelovali su u mobilnosti projekta TESLA pod nazivom “Renewable sources for generating electricity”.