nasilje
Nasilje nad nastavnicima

Nasilje nad nastavnicima od strane učenika prisutan je i izražen problem o kojemu se puno zna, ali malo govori. Nezaštićeni se nastavnici u posljednje vrijeme sve češće i češće suočavaju s verbalnim, psihičkim ali i fizičkim nasiljem. Mnogi glavnim krivcima smatraju roditelje i odgoj, neograničenu slobodu koju određena djeca danas imaju, međutim uzroci nasilnog ponašanja ne leže samo u tome, a problem je i dalje prisutan.

27. veljače – Dan ružičastih majica

Dana 27. veljače obilježava se Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day. Inače, ovaj dan svake se godine obilježava posljednju srijedu u mjesecu veljači, pa je datum obilježavanja promjenjiv. Ideja je nastala u Kanadi u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u školi u Nova Scotiji. Na taj se dan, u cijeloj zemlji organiziraju razne aktivnosti, kako po školama, tako i na radnim mjestima, te se nose ružičaste majice kako bi se simbolizirala borba protiv nasilja među vršnjacima.

27. veljače – Dan ružičastih majica

Ciklus radionica za učenike žrtve vršnjačkog nasilja

U tijeku su prijave za ciklus radionica za učenike koji trpe vršnjačko nasilje. Od srijede, 1. veljače 2017. godine u Psihološkom centru Tesa, održat će se ciklusi radionica za učenike viših razreda osnovne škole i za učenike srednjih škola. Prijave za nove grupe su u tijeku.

Zeleno čudovište zvano ljubomora

Psihologinja Renata Hunjadi Brzović 20.11. 2014. u knjižnici Komercijalne i trgovačke škole i Medicinske škole Bjelovar održala je predavanje “Zeleno čudovište ljubomora”. Uvodni dio vodile su učenice Eva Blažević, Mirta Pavešić, Antonia Kristić i Francesca Horvatek.