noć knjige
Noć knjige u knjižnici Osnovne škole Bartola Kašića Vinkovci

U 2021. godini obilježena je jubilarna, deseta Noć knjige. Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige te u sklopu Godine čitanja održana su različita kulturna događanja, uživo i na mreži, diljem hrvatskih knjižnica. Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja bila Ljekovita moć knjige, a zaštitno lice pripovjedačica ljekovitih priča babuška Knjiguška.

Knjiga kao prijatelj i lijek

Prigodom Svjetskoga dana knjige i autorskih prava, na isti dan, 23. travnja, diljem Hrvatske održava se manifestacija Noć knjige. Noć knjige čine brojna događanja u čast čitanja i okuplja pisce, izdavače, učitelje, knjižničare i medije. Učenici šestog razreda Osnovne škole “August Cesarec” iz Ivankova i ove su godine, unatoč online nastavi, priključili se obilježavanju Noći knjige.

Noć knjige s više od 1100 različitih događanja

U petak, 23. travnja, u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige te u sklopu Godine čitanja održava se deseta Noć knjige. Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja je ‘Ljekovita moć knjige’, a zaštitno lice pripovjedačica ljekovitih priča babuška Knjiguška.

Literarni natječaj: Ljekovita lektira

U povodu manifestacije Noć knjige 2021., a na Međunarodni dan dječje knjige (2. travnja), organizacijski odbor Noći knjige u suradnji s Hrvatskom udrugom školskih knjižničara objavilo je nagradni natječaj Ljekovita lektira. Pravo sudjelovanja imaju svi učenici osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj, a provoditelji natječaja su stručni suradnici školski knjižničari.

Otvorene prijave za Noć knjige 2021.

U petak 23. travnja održat će se jubilarna, deseta Noć knjige. Povod manifestaciji su Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dan hrvatske knjige (22. travnja), a ovaj put njezin je okvir Godina čitanja, proglašena odlukom Vlade Republike Hrvatske.

Noć knjige u Osnovnoj Školi Bijaći

Noć knjige 2021.

U petak 23. travnja održat će se jubilarna, deseta Noć knjige. Povod ovoj manifestaciji su Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dan hrvatske knjige (22. travnja), a ovaj put njezin je okvir Godina čitanja, proglašena odlukom Vlade Republike Hrvatske.

Virtualna Noć knjige 2020.

Premda se nalazimo u razdoblju pandemije koja je onemogućila održavanje brojnih kulturnih događanja  i obilježavanja značajnih datuma, učenice 1. c i 1. e razreda Ekonomsko-birotehničke škole iz Slavonskoga Broda sudjelovale su u virtualnome izdanju Noći knjige čitajući najljepše odlomke, citate i pjesme njima najdražih spisatelja.