novac
Obilježavanje Svjetskog i Europskog tjedna novca u Gimnaziji i strukovnoj školi Bernardina Frankopana u Ogulinu

U Gimnaziji i strukovnoj školi Bernardina Frankopana iz Ogulina obilježen je Svjetski i Europski tjedan novca. Organizirana su brojna predavanja i radionice uživo i online za učenike i nastavljena je suradnja s udrugom Ekonom iz Ogulina. Cilj ove aktivnosti je podizanje svijesti učenika o financijskoj pismenosti i stjecanje financijskih kompetencija u svakodnevnom životu.

Financijsko opismenjavanje

U Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića obilježen je Svjetski i Europski tjedan novca 2021. pod nazivom “Čuvajte sebe, pazite na svoj novac”. Cilj obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna je podizanje svijesti učenika o važnosti novca, financijskog opismenjavanja i financijskog zaključivanja. Organizirana su brojna predavanja i radionice uživo za maturalne razrede i online u virtualnoj učionici za nezavršne razrede.

Proaktivnošću i odgovornim ponašanjem do pametne i mudre štednje

U Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića iz Sinja, tradicionalno je obilježen Svjetski dan štednje – World Saving Day 2020., koji je posvećen štednji, promicanju i jačanju svijesti učenika o važnosti štednje za osobne potrebe svakog pojedinca i važnost za suvremenu ekonomiju.

eTwinning projekt “Life&Money”

Početkom studenoga 2019. godine učenici Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj uključili su se u međunarodni eTwinning projekt pod nazivom “Life&Money” kojeg su pokrenuli profesorica Ramune Jukneliene iz Litve i profesor Branko Rumenović iz Ogulina. U projektu sudjeluju učenici 3. a razreda koji se obrazuju za zanimanje ekonomist zajedno s profesoricom Nadom Ratković. Ostali partneri su iz Litve, Gruzije, Mađarske, Italije, Poljske, Rumunjske, Turske i Hrvatske.

Novac i srednjoškolac

Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana iz Ogulina, uključila se 2016. godine u obilježavanje Svjetskog i Europskog tjedna novca organizirajući različite aktivnosti. Povodom navedenog tjedna, održana su različita predavanja i radionice na temu novca i financijske pismenosti.

1000 učenika uči o novcu

Uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Štedopis – Institut za financijsko obrazovanje aktivno radi na povećanju financijske pismenost tisuću učenika srednjih škola u Zagrebu, Bjelovarsko-bilogorskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji.Projekt financijske pismenosti za srednje škole „Moj novac, moja budućnost“ započeo je krajem 2018. godine.