obnovljivi izvori energije
TESLA u Rumunjskoj

U razdoblju od 17. do 23. listopada 2021. Gimnazija “Coriolan Brediceanu” iz Lugoja u Rumunjskoj bila je domaćin druge mobilnosti u okviru Erasmus+ KA2 projekta školskog partnerstva “Together in Environmental Solutions Learning Activities” (TESLA). Uz školu domaćina, sudjelovali su učenici i nastavnici Tehničke škole, Požega (koordinator) iz Hrvatske, BHAK International Business School Linz, Austrija i Kanepi Gümnaasium, Estonija. Aktivnosti učenja imale su za cilj osvijestiti mlađe naraštaje o potrebi korištenja obnovljivih izvora energije i njihovoj odgovornoj uporabi.

TESLA u Hrvatskoj

U Erasmus+ KA2 projektu školskog partnerstva “Together in Environmental Solutions Learning Activities” (TESLA) prva mobilnost održala se je u Republici Hrvatskoj od 10. do 16. studenog 2019. godine. 23 sudionika (17 učenika i 6 nastavnika) stiglo je iz Austrije, Estonije i Rumunjske u Požegu. Uz 13 učenika i 6 nastavnika Tehničke škole u Požegi sudjelovali su u mobilnosti projekta TESLA pod nazivom “Renewable sources for generating electricity”.