platforma
EPALE video – vodič za korištenje platforme EPALE

Vodič za korištenje platforme EPALE izradio je Loomi studio iz Novske u sklopu projekta EPALE, a namijenjen je svim korisnicima platforme u svrhu što lakšeg snalaženja prilikom registracije, objave novih vijesti, sadržaja i događanja, pronalaženja partnera i slično. Na temelju ovog vodiča bit će izrađen i Priručnik za korištenje elektroničke platforme za obrazovanje odraslih koji će biti tiskan u 300 primjeraka.

Pokrenuta digitalna platforma za edukaciju o mentalnom zdravlju

Grad Zagreb, Gradski ured za zdravstvo u suradnji s Domom zdravlja Zagreb Istok-Centar za zdravlje mladih pokrenuo je prvu digitalnu platformu za edukaciju mladih i njihovih nastavnika o mentalnom zdravlju. Riječ je o nastavku projekta promicanja važnosti mentalne higijena, razbijanja tabua i otvorene komunikacije s mladima o njihovim osjećajima.

Otkrijte nove značajke platforme CRISS i uključite se

Još jednom se pozivaju svi nastavnici da se uključe u međunarodni projekt CRISS. CARNET tijekom ove  školske godine (2018/2019) uspješno provodi projekt CRISS  (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se financira iz okvirnog programa Europske Unije za istraživanja i inovacije Obzor 2020.