ples
Priča o baletu

Učitelji plesa koji su izdašno zabavljali renesansne vladare nisu ni slutili da zapravo začinju umjetničku vrstu u kojoj će u idućim stoljećima diljem svijeta uživati milijuni ljudi.

Odobreni programi i radionice za Ruksak (pun) kulture

Na Poziv za predlaganje programa i/ili radionica za Ruksak (pun) kulture, nacionalni dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama, namijenjen djeci i mladima u Republici Hrvatskoj za 2022. godinu prispjelo je 230 prijava od kojih je odobren 71 program.

Pčelinji ples

Jedan je od najboljih dokaza pravog životinjskog „govora“ ples pčela medarica za čije je otkriće austrijski znanstvenik Karl Von Frisch 1973. godine dobio Nobelovu nagradu.

Četvrti Plesni zbirkus donosi plesne, cirkuske i lutkarske izvedbe

Besplatna online plesna radionica za mlade

‘Latinoamerički i suvremeni ples – umjetnost u pokretu’ radionica je koju su za projekt Kulturnjak.hr osmislile plesne umjetnice Petra Jeričević i Larisa Lipovac Navojec. Besplatna online radionica održat će se 25, 26. i 27. siječnja na na Zoom aplikaciji, u 20 sati, za polaznike do 25 godina.

Priča o baletu

Dani plesa u čast Miji Čorak Slavenskoj

Miju Čorak Slavensku zvali su ljepotom, harmonijom i gracijom svjetskog baleta. Bila je prva hrvartska primabalerina i jedna od najvećih u svijetu 20-toga stoljeća. U povodu njezina rođendana, u rodnom Slavonskom Brodu održavaju se Dani plesa .