poticaj
Veselim koracima do učionice

Mali poduzetnici Osnovne škole Oroslavje iz 3. b i 4. a razreda pod vodstvom razrednih učiteljica Suzane Sadaić i Renate Posavec konačno su ideju pretvorili u stvarnost. Corona i potres zaustavili su nakratko planove, no usprkos svemu vjerovali su u zamisli i samo čekali dobar trenutak za realizaciju.

Posjet knjižnici kao motivacija za čitanje

Učenici drugog razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli obilježili su Dan hrvatskih knjižnica na način da su posjetili gradsku knjižnicu u kojoj su ih knjižničarke pričom motivirale na čitanje.

Prijedlozi kako motivirati učenike na čitanje

Kako motivirati učenike na čitanje? Pitanje je koje si nastavnici postavljaju gotovo svaki dan u međusobnim razgovorima i konzultacijama, ali često ga postavljaju i samim učenicima. Ovo se pitanje posebno odnosi na učenike na kraju osnovnoškolskog obrazovanja i onima u srednjoškolskom obrazovnom procesu.

Strah od škole

„Ne želim ići u školu!“ česta je dječja pritužba na koju mnogi gledaju nenaklono – kao na prolazni dječji hir ili znak razmaženosti. Međutim, sve više istraživanja pokazuje da ta pobuna može biti znak straha od škole, odnosno školske fobije.