rezultati istraživanja
Izvannastavne aktivnosti u Zagrebačkoj županiji

U svrhu prikupljanja podataka o voditeljima i sadržajima rada izvannastavnih aktivnosti u školama Zagrebačke županije, Martina Tunuković, voditeljica ŽSV-a za izvannastavne aktivnosti Zagrebačke županije, provela je anketni upitnik.

Zastupljenost zavičajnoga govora (čakavštine) u suvremenoj nastavi

Nažalost, zbog naglog napretka i sve veće uporabe tehnologije, ubrzanog načina života i migracija stanovništva zavičajni govori pomalo nestaju ili padaju u zaborav. Potaknute time, učiteljice razredne nastave Jagoda Čopac iz Osnovne škole Trstenik iz Splita i Sandra Podrug iz Osnovne škole Split 3 provele su istraživanje među učiteljima splitskih i okolnih škola te učitelja otoka Korčule o stavovima zastupljenosti zavičajnoga govora (čakavštine) u suvremenoj nastavi od 1. do 4. razreda te u ovom radu prezentirale dobivene rezultate.