Šibenik
Korak po korak u prošlost moga grada

Učenici 3.b razreda Osnovne škole Jurja Šižgorića iz Šibenika su tijekom ove školske godine sudjelovali u projektu pod nazivom Korak po korak u prošlost moga grada. Provođenje projekta je trajalo 6 tjedana tijekom kojih su učenici koristili brojne digitalne platforme i materijale koje su kombinirali sa izvanučioničkom nastavom.

Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se na inicijativu Vijeća Europe svake godine 26. rujna. Cilj je obilježavanja upoznavanje s jezičnom i kulturnom baštinom Europe i očuvanje i uvažavanje njezine raznolikosti, kao te isticanje važnosti cjeloživotnog učenja jezika.

Katedrala svetoga Jakova

Šibenska katedrala svetog Jakova zasigurno spada među najznačajnije spomenike ne samo hrvatske već i svjetske kulture baštine. U gustoj urbanoj strukturi grada, na mjestu starije crkve, podignuta je u obliku trobrodne bazilike s tri apside. Početak gradnje izvođen je u gotičkom, a završetak u renesansnom stilu. Zamisao o katedrali dugo je živjela u mašti Šibenčana, još od 1298. kada je Šibenik dobio biskupiju i status grada.