školska knjižnica
Dan sigurnijeg interneta

U Ekonomskoj školi Vukovar Dan sigurnijeg interneta 2022. godine, obilježili su radionicom “Digitalni tragovi”.

Posjet školskoj knjižnici

Listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižica i knjižničari širom svijeta nastoje skrenuti pozornost na važnu ulogu koju školske knjižnice imaju u odgoju i obrazovanju mladih. Školska knjižnica je informacijsko i kulturno središte škole koja se svojom građom i aktivnošću uključuje u sva područja odgojno-obrazovnog rada. Namijenjena je svim učenicima i zaposlenicima škole.

Europski dan jezika

Ove godine se obilježava dvadeset godina Europskog dana jezika, a to je ujedno i dvadeset godina obilježavanja i proslave jezične i kulturne raznolikosti.

10. okrugli stol o školskim knjižnicama

10. okrugli stol o školskim knjižnicama “Njegovanje kulturne baštine kroz programe školske knjižnice” održat će se u četvrtak, 3. listopada 2019. godine, u Prvoj gimnaziji Varaždin, Petra Preradovića 14, Varaždin.

Stvarajmo eKreativno u školskoj knjižnici

Tulum s(l)ova u znaku svjetlosti

Mjesec hrvatske knjige u Osnovnoj školi “Antun Mihanović” Nova Kapela, Batrina učenici sedmih i osmih razreda već treću godinu obilježavaju Tulumom s(l)ova u školskoj knjižnici.

Otvorena izložba u Komercijalnoj i trgovačkoj školi Bjelovar

U petak 5. travnja 2013. godine u školskoj knjižnici Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar otvorena je izložba akademske slikarice Perside Žutinić-Larma. U školskoj knjižnici, koja je postala izložbeni prostor, svojim učenicima, profesorima i svim zainteresiranim građanima predstavljeni su likovni umjetnici grada Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije.