strukovne škole
Od teorije i jezika struke na stranom jeziku do prakse

Učenici strukovnih zanimanja bi trebali tijekom školovanja upoznati jezik struke i iz tog razloga se za buduće ekološke tehničare organizirala CLIL aktivnost koja se sastojala od proširenja vokabulara iz područja struke na engleskom jeziku, ponavljanja prethodno usvojenog kroz predmete struke te praktične primjene naučenog.

Završila je 5. Konferencija za ravnatelje strukovnih škola

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih petu godinu zaredom organizirala je trodnevnu 5. Konferenciju za ravnatelje srednjih strukovnih škola s ciljem čvršće povezanosti između Agencije i ustanova za strukovno obrazovanje. Naglasak je ovogodišnje Konferencije bio na novim kurikulumima strukovnog obrazovanja.

Započinju 5. Dani strukovnih nastavnika

U utorak, 15. lipnja 2021. godine, u Šibeniku počinju jubilarni 5. Dani strukovnih nastavnika, najveći skup za nastavnike strukovnih predmeta u Republici Hrvatskoj u organizaciji Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje.

Održano je WorldSkills Croatia 2021. natjecanje

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih je od 11. do 13. svibnja 2021. godine na Zagrebačkome velesajmu organizirala Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2021. Natejcanje je završeno podjelom medalja i uručenjem statue Faust Vrančić.

Javni poziv za prijavu autora za izradu e-tečajeva u okviru ESF-ova projekta “Modernizacija sustava stručnog usavršavanja nastavnika strukovnih predmeta”

Na temelju odredbe članka 20. Statuta Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Zagreb, Garićgradska ulica 18, OIB: 40719411729, ravnatelj Agencije Mile Živčić, dana 18. ožujka 2020. godine, upućuje javni poziv za prijavu autora za izradu e-tečajeva u okviru ESF-ova projekta „Modernizacija sustava stručnog usavršavanja nastavnika strukovnih predmeta“.

Javni poziv za prijavu domaćih predavača na zajedničkim općim predavanjima i sektorskim predavanjima i/ili radionicama na 5. Danima strukovnih nastavnika

Na temelju odredbe članka 20. Statuta Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Zagreb, Garićgradska ulica 18, OIB: 40719411729, ravnatelj Agencije, Mile Živčić, dana 19. ožujka 2021. godine, upućuje javni poziv za prijavu domaćih predavača na zajedničkim općim predavanjima i sektorskim predavanjima i/ili radionicama na 5. Danima strukovnih nastavnika u okviru ESF-ova projekta „Modernizacija sustava stručnog usavršavanja nastavnika strukovnih predmeta“.