studenti
16. sajam stipendija i visokog obrazovanja

Institut za razvoj obrazovanja organizira 16. sajam stipendija i visokog obrazovanja koji će se održati u srijedu 25. studenoga 2020. godine na mrežnim stranicama Instituta od 10 do 16 sati. Pristup svim sadržajima bit će besplatan.

Radionice za učenike i studente: Bauhaus u knjižnici

Škola za arhitekturu, umjetnost i dizajn Bauhaus u 2019. godini slavi svoj 100. jubilej. Iz tog razloga knjižnica Goethe-Instituta Kroatien organizira radionice na temu Bauhausa: učenici i studenti mogu steći osnovna znanja o načelima, pojedinim fazama i najvažnijim osobama Bauhausa, ali mogu i upoznati najrazličitije smjerove Bauhausa.

Radionice za učenike i studente: Bauhaus u knjižnici

Inozemni studenti na stručnoj praksi u hrvatskim školama

Studenti odgoja i obrazovanja, ali i drugih profila, na sveučilištima u Europskoj uniji imaju obvezu odraditi i praktični dio. To mogu obaviti u hrvatskim obrazovnim ustanovama. Trošak studentovog boravka plaća Europska unija u sklopu programa Erasmus+. Ovom suradnjom korist imaju svi sudionici – od studenta, preko učitelja i učenika do roditelja.

Radionice za učenike i studente: Bauhaus u knjižnici

Novi inozemni studenti na praktikumu u Hrvatskoj

Osnovna škola Sesvetska Sopnica prima studente na praksu u sklopu njihovog studija na sveučilištima u inozemstvu. Do sada ih je u ovoj školskoj godini ugostila desetero, a na dolasku je još dvoje. Dolaze iz Italije, Grčke i Španjolske. Ovoga je tjedna za šestero novih priređen domjenak dobrodošlice.