šuma
Akcija solidarnosti u zajednici

U cilju uvećanja svijesti o problemu odlaganja otpada, učenici Osnovne škole Sveti Petar Orehovec su u utorak, 11. svibnja 2021. godine, organizirali akciju čišćenja šume Rogosci. Naime, u šumama na području ove Općine ima puno mjesta na kojima stanovnici odlažu otpad unatoč tome što je organizirani odvoz otpada uveden još 2002. godine.

Terenska nastava – kontinentalna listopadna šuma

Učenici šestih razreda OŠ Dore Pejačević iz Našica upoznali su živa bića u kontinentalnoj listopadnoj šumi, te spoznali važnost očuvanja okoliša za zdrav život. Primjenom istraživačke nastave, praktičnog rada i IKT-a u nastavi učenicima je olakšan pristup nastavnim sadržajima, te su motivirani za aktivno učenje i sudjelovanje u nastavi.

Hallerbos: Plava šuma, Belgija

Hallerbos, također poznata je i kao Plava šuma u Belgiji koju svakog proljeća prekriju milijuni divljih zumbula (zvončića). Ova se fantastična transformacija šume u bajkoviti plavi krajolik može vidjeti svake godine u proljetnim mjesecima, travnju i svibnju.

Vukovi

Tisuće godine proganjanja vukova zbog suparništva u lovu i neosnovanog vjerovanja u njihovo ljudožderstvo ograničilo je nekoć najraširenije i najuspješnije velike grabežljivce na Zemlji na zabite šumske i planinske predjele. Inteligentan, okretan i prilagodljiv, vuk vjerojatno ima najširu prirodnu rasprostranjenost od svih živih sisavaca.