tjelovježba
Važnost TZK u razrednoj nastavi

Kako vježbanje utječe na zdravlje učenika i kakva je uloga učitelja u provedbi zdravstvenog odgoja? Autorica donosi prijedloge igara, vježbanja i kratak opis aktivnosti koje se mogu integrirati i svakodnevno provoditi u nastavi ako se nastavni dan dobro planira i organizira.

U zdravome tijelu zdrav duh

U zdravome tijelu – zdrav duh! Tu ste poslovicu čuli bezbroj puta i možda vam je već i pomalo dosadila. Pa tko danas ima dovoljno vremena za vježbanje i skakutanje uz loptu? Čemu služe sve te vježbe osim da se pošteno namučimo, oznojimo i umorimo?

Motivacija srednjoškolaca na svakodnevno tjelesno vježbanje tijekom pandemije

Nastava na daljinu tijekom školske godine 2020./2021. je po preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja organizirana u realnom vremenu po važećem rasporedu. S obzirom da su učenici pratili nastavu sjedeći od šest do sedam sunčanih sati ispred laptopa, računala ili mobilnih uređaja, autorica ih je odlučila motivirati na svakodnevno kretanje koje je svima dostupno, a to je hodanje.

Tjelovježba

Tjelovježba je bitna za održavanje tjelesnog i duševnog zdravlja. Vježbati se može na mnogo načina: od laganog trčanja do žestokog postizanja kondicije. No, bez obzira na vrstu, tjelovježba mora biti redovita.