Uskrs
“ALL DIGITAL Week 2021.” u Osnovnoj školi Hugo Badalić

Ishode domene B. Računalno razmišljanje i programiranje u trećem razredu u nastavi informatike uklopili su u godišnju kampanju ALL DIGITAL Week za digitalno uključivanje i osnaživanje koja se provodi u digitalnim centrima kompetencija, knjižnicama, društvenim centrima, školama i drugim mjestima širom Europe.

Uskrs  i hrvatski uskrsni običaji

Uskrs i hrvatski uskrsni običaji

U četrdesetodnevnom razdoblju koje predstoji Uskrsu pod nazivom korizma, od davnih vremena, određenim postupcima su se izdvajali neki dani: sredinom korizme na trenutak se prekidao korizmeni post i pokora, a pete korizmene nedjelje kućne slike svetaca i raspela prekrivale su se tamnim rupcima.

Uskrs  i hrvatski uskrsni običaji

Uskrsna tombola

Učenici naše Osnovne škole Ivana Mažuranića u Vinkovcima već tradicionalno izrađuju ukrase uoči uskrsnih blagdana. U okviru Comenius projekta «More trees? Yes please!» organizirana je uskrsna tombola na kojoj su se izvlačili izrađeni ukrasi.