uspjeh
Izvještaj o sudjelovanju hrvatske ekipe na 13. Srednjoeuropskoj matematičkoj olimpijadi

Srebro i dvije bronce za mlade hrvatske informatičare

U srijedu, 28. kolovoza, održana je završna svečanost s dodjelom medalja na 3. europskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi – European Junior Olympiad in Informatics, koja se od 23. do 29. kolovoza održava u Mariboru, Slovenija, a na kojoj je nastupilo 90 natjecatelja iz 24 europske zemlje. Hrvatski mladi informatičari na ovom su natjecanju osvojili jednu srebrnu i dvije brončane medalje.

3. Europska juniorska informatička olimpijada 2019

Nakon cijelog niza natjecanja (od listopada 2018. do lipnja 2019.) na kojima su se mladi informatičari programeri – učenici osnovnih škola korak po korak probijali prema hrvatskoj juniorskoj informatičkoj reprezentaciji, došao je i trenutak za nastup najboljih mladih hrvatskih informatičara u ovoj školskoj godini na 3. europskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi – European Junior Olympiad in Informatics koja se ove godine od 23. do 29. kolovoza održava u Mariboru, gdje uz Hrvatsku nastupaju i reprezentacije iz još 23 europske zemlje.

Dva srebra i dvije bronce za naše mlade informatičare

U subotu, 10. kolovoza 2019. godine održana je završna svečanost s dodjelom medalja na 31. međunarodnoj informatičkoj olimpijadi – International Olympiad in Informatics, koja se od 4. do 11. rujna održala u Bakuu, Azerbajdžan, a na kojoj je nastupilo 327 natjecatelja iz 87 zemalja svijeta.

Likovni uspjesi drnjanskih učenica na državnim natječajima

Dvije učenice Osnovne škole „Fran Koncelak“ Drnje postigle su veliki uspjeh na likovnim državnim natječajima. Na likovni natječaj “Nacionalni parkovi i biološka raznolikost Republike Hrvatske” pristiglo je oko 1400 radova, izloženo je njih 400, pohvaljeno 20, a deset najboljih je nagrađeno.

Veliki uspjeh hrvatskih učenika

Novi uspjeh hrvatskih učenika na međunarodnim natjecanjima. Na 53. Međunarodnoj Mendeljejevoj kemijskoj olimpijadi u Sankt Petersburgu hrvatski su srednjoškolci iz Splita, Zagreba i Koprivnice osvojili jednu srebrnu i dvije brončane medalje.